Роботи учнів



Криворізька загальноосвітня школа  І – ІІІ ступенів № 55
 Науковий керівник: Печеневська Наталія Михайлівна  вчитель географії
 вища кваліфікаційна категорія  «Вчитель - методист»
Наукова робота: «РЕКРЕАЦІЙНІ ЛАНДШАФТИ КРИВОРІЖЖЯ.
ВОДОЙМА БІЛЯ ОЗДОРОВЧОГО КОМПЛЕКСУ»
Рой  Діана     учениця 11 – А класу
Об'єкт дослідження: водойма та прилегла до неї територія, як рекреаційний
ландшафт.
Предмет   дослідження:   екологічний   стан   водойми,   прилеглої   до   неї
території  та зміни з часом.
Мета: дослідити водойму , як рекреаційний ландшафт , описати природу та унікальність об’єкту для відпочинку мешканців мікрорайону та міста. Порівняти стан об'єкту за фотокартками трьох поколінь, та дати оцінку цінності рекреаційного ландшафту за принципом придатності його до використання.
Задача дослідження: привернути увагу мешканців мікрорайону, міста, представників влади до  складання заходів, що до відновлення природного об’єкту.
Методи дослідження:
1.      Робота з літературними джерелами.
2.     Робота з матеріалами газети “Червоний Гірник”.
3.     Екскурсія до водойми, фото сесія.
4.     Аналіз архівних фото водойми в період з 1988 по 2015 років.
5.     Бесіда з очевидцями заснування водойми як рекреаційного ландшафту
оздоровчого типу.
6.     Опрацювання Конституції України.
Актуальність теми: висока щільність населення і специфіка міського способу життя потребує місць відпочинку. Водночас, рекреаційні можливості великих міст є обмеженими і тому зростає роль  рекреаційних об’єктів природного походження. Обмеження можливостей зв’язку людини з природою обумовлює її потребу відпочинку в межах об’єктів зеленої зони міста. В зв’язку з ростом міст стає все складніше забезпечити мешканців відпочинком на лоні природи. Зони відпочинку при їх навантаженні з часом перетворюються в осередки смітників, непридатними для відпочинку, втрачають свою привабливість. 
Міське життя з шумом, постійним нервовим напруженням, з зіпсованим повітрям, насиченим пилом, посилює бажання городян спілкуватися з природою.
Зростає потреба в спеціальних зонах відпочинку, щоб ці зони були поблизу домівок , щоб були насичені різноманіттям дерев, трав, чагарників. Немає сумніву в тому що, таке оточення благотворно вплине на духовний світ людини, зробить його кращим, спокійнішим, заспокоїть нервову систему, тому вивчення міських рекреаційних ландшафтів набуває все більшої актуальності. 
Проект: «До чистих джерел річки Саксагань»
Галич Олександра учениця  8 -  Б класу
 науковий керівник: Печеневська Наталія Михайлівна вчитель географії вища кваліфікаційна категорія  «учитель – методист»   

     Що є вода для людства?
     Велика частина води на планеті Земля солона, тобто не придатна для вживання.  Життя підтримується тільки прісною водою, а запаси прісної води на землі дуже обмежені. І навіть ця прісна вода забруднена так, що стає непридатною як для деяких тварин, так і для рослин.
Розвиток промисловості, інтенсивне розорювання земель призвело до того, що в загрозливому стані опинилося багато річок, насамперед малих. Вони повільно гинуть. Забруднення річок спричиняє утворення поверхневих плівок, внаслідок чого затримується насичення води киснем. Це призводить до розвитку отруйних рослин, захворювання тварин, загибель риби; ускладнюється водопостачання населення.
Велику й важливу роботу виконують сьогодні річки й водойми планети: вони напувають водою міста і села. Промислові підприємства і хліборобські  ниви. Без води не було б життя.
     Тому тема  науково-дослідницької роботи є: до чистих джерел річки Саксагань.
     Мета роботи: дослідити якість води річки Саксагань та джерела № 1, привернути увагу людей до забрудненої річки, джерела № 1 та закликати до їх очищення.
     Об’єкти дослідження: річка Саксагань та  джерело № 1.
     Предметом дослідження стали вода та її якість.
     Гіпотеза: вода із джерела не шкодить здоровю людини.
    Використовуючи у дослідженні методи спостереження та порівняння, розглянуто колір води, її прозорість, наявність муті на фільтрі та інших дрібних часточок, що говорять про якість води. Для визначення наявності органічних речовин у воді, використано хімічні методи окислення органічних речовин. Для визначення наявності мікроорганізмів у воді використано метод мікробіологічного аналізу.
Місце проведення дослідження: річка Саксагань, джерело та прилегла до них територія поблизу шкільного подвір’я.
Термін проведення досліджень: червень - листопад 2016 року
Етапи проведення досліджень
1.    Дослідження річки Саксагань
2.  Дослідження джерела № 1.
3.  Дослідження річкової  та джерельної води

потужне індустріальне місто, що є лідером за виробництвом промислової продукції в Україні. Створення «рукотворних гір» і  у ході своєї виробничої діяльності видобувають, переробляють і видають на гора сотні мільйонів тонн руди .
Відвальна Тернівська  гора належать до  відвалу гірничодобувних підприємств басейну, які складені вилученими з надр, переміщеними та складованими розкривними гірськими породами: осадовими, метаморфічними, магматичними,  та іншими за своєю природою. Розглянуті в роботі антропогенні ландшафти які  виникли в результаті «господарської»  діяльності людини їх поява і подальший розвиток можна прогнозувати, а найкраща перешкода їх росту – раціональне  природокористування.
Інформація про відвальну гору наддасть  учням школи поняття про виникнення цього об’єкту на території міста. Зібраний та узагальнений матеріал по відвальній горі дасть змогу провести екскурсійну стежку .


 






Немає коментарів:

Дописати коментар